26 червня — Міжнародний день боротьби проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігу

Історія боротьби з наркотиками в світі нараховує близько ста років. У лютому 1909 року відбулося засідання Шанхайської опіумної комісії у складі 13 країн. Міжнародне співтовариство намагалося знайти методи обмеження ввезення наркотичних засобів із азіатських країн. Але навіть через століття людство далеко від вирішення цієї глобальної проблеми.

Проблема наркоманії на сьогоднішній день є актуальна і потребує вирішення, оскільки вживання наркотиків є особливо небезпечним особливо у підлітковому віці. Вживання цих речовин зумовлює розвиток психічної та фізичної залежності від них, що, в свою чергу, призводять до деградації й повного розпаду особистості, росту захворюваності та смертності від постійного отруєння організму. Небезпеку становить будь – який наркотик, і навіть одноразове його вживання може виявитись достатнім для виникнення негативних наслідків.

З метою профілактики вживання наркотичних речовин та їх незаконного обігу Харківським обласним центром для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді було проведено заняття по скайпу : «Наркоманія –крок в безодню», для Харківського обласного центру матері та дитини та Харківського обласного соціального гуртожитку.

Наркоманія – хвороба не лише однієї людини. Від неї страждають рідні й близькі таких людей. Це – сльози матері, дочасна сивина батька, втрата друзів і кохання, нездійснені мрії, нереалізовані плани, втрата здоров’я, а іноді й життя. Захистом від наркоманії є любов батьків, рівні довірливі відносини в сім`ї і зайнятість дитини.

addictive substances, including alcohol, cigarettes and drugs