Сирітству – ні!

 

    Наслідки соціального сирітства мають важкий, руйнівний характер для вразливої дитячої особистості. Серед них науковці відзначають такі: глибокий та часто незворотний вплив на здоров’я та психіку, здобутий дитиною під час проживання в сім’ї; негативний соціальний досвід у період раннього та дошкільного дитинства; можливі патології внутрішньоутробного розвитку через неправильний спосіб життя майбутньої матері, а також небажану вагітність; важка психологічна травма, якої зазнає дитина коли її вилучають із родини.Таким чином, розвиток дітей, які виховувалися поза сім’єю, супроводжується формуванням принципово інших механізмів особистісної активності, її входження в суспільне соціальне оточення. Внаслідок болісних втрат у житті дітей-сиріт виробляється механізм захисту від душевного болю – байдужості та черствості.

    Дітям, які не мають можливості виховуватися в біологічній родині, держава законодавчо гарантує право на сімейне виховання, шляхом розвитку сімейних форм їхнього влаштування. Розвиток саме цих форм визначено життєво необхідною умовою виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
   Всеукраїнський портал національного усиновлення який створений і реалізується в рамках програми «Сирітству – ні!» :  http://www.sirotstvy.net/ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.