„Знати, щоб жити “

Люди, які живуть поруч, утворюють наше соціальне середовище. Це наші батьки, родичі, друзі, вчителі, сусіди, знайомі і незнайомі нам люди. Переважна більшість із них — чесні, порядні люди. Та це не означає, що у соціальному середовищі не існує можливих небезпек  для нашого життя і здоров’я. Серед найбільших із них — війни та епідемії інфекційних захворювань. Вони призводять до багатьох жертв, бідності та сирітства. На жаль, в Україні триває епідемія  ВІЛ/СНІДу. Тому всім нам необхідно знати, у чому небезпека цього захворювання і як захистити себе від зараження.
Відомо три шляхи інфікування ВІЛ-інфекцією:

  1. відматері до дитини
    2.    при статевому контакті.
  2. через кров.

На сьогодні не існує ліків, які б вилікували ВІЛ-інфекцію, як немає і вакцини, що охороняє від зараження ВІЛ/СНІДу. Тому єдиним методом боротьби з ВІЛ/СНІДом є профілактика.
Необхідно пам’ятати, що будь-яка людина має однаковий ризик заразитися вірусом імунодефіциту. На сьогодні ВІЛ/СНІД не зважає на такі традиційні кордони, як статева незалежність, сексуальні вподобання, спосіб життя, соціальний статус чи расу. Усі ми рівні перед ризиком бути враженими ВІЛ-інфекцією, і тільки від нас самих, від нашого розуміння ризику, нашої поведінки залежить наше здоров’я.