Акція присвячена Всесвітньому дню боротьби з ВІЛ та СНІДом

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова 2 грудня провів вуличну акцію, яка присвячена Всесвітньому дню боротьби з ВІЛ та СНІДом.

Щорічно 1 грудня згідно з рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та Генеральної Асамблеї ООН, прийнятими в 1988 році, відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цей день започатковано з метою підвищення обізнаності про епідемію СНІДу, викликаної поширенням ВІЛ-інфекції, а також як день пам’яті жертв цього захворювання.

Головна мета заходу − звернути увагу суспільства на цю проблему і, зокрема, як попередити інфікування через обрання альтернативних шляхів поведінки (культура сексуальних відносин, дотримання здорового способу життя тощо) та виховати толерантне ставлення до ВІЛ-позитивних людей у суспільстві.

В Україні, за даними Центру громадського здоров’я МОЗ, з 1987 року офіційно зареєстровано 341 084 випадки ВІЛ-інфекції серед громадян, зокрема 114 487 випадків захворювання на СНІД і 49 751 випадок смерті від захворювань, зумовлених СНІДом.

Оскільки вакцини проти СНІДу не існує, єдиним способом запобігти інфекції є уникнення ситуацій, що несуть ризик зараження, таких як спільне використання голок та шприців або практикування небезпечних статевих відносин.

Саме профілактика – головний інструмент у боротьбі з проблемою СНІДу, оскільки обізнаність у цьому питанні дозволяє попередити розповсюдження хвороби, а також продемонструвати людям, як безпечно взаємодіяти з зараженими людьми.

Сьогодні, молодь, яка прийняла участь у акції, отримала корисні консультації щодо ведення здорового способу життя, усвідомленості у поведінці та взаємовідносинах, а також місць, до яких можна звернутися за допомогою.

Завдяки проведеній акції було охоплено 538 осіб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.