«Прийомна сім’я та шляхи її створення», «Прийомна сім’я: подаруй сироті дитинство», «Сімейні форми виховання дітей – сиріт та дітей , позбавлених батьківського піклування», «Візьми дитину у родину»

Кожна дитина має право на виховання в сімейному оточенні. Щодо дітей, які за певних життєвих обставин залишилися без батьківського піклування, то обов’язок забезпечення їхнього розвитку та виховання бере на себе держава.

Дітям, які не мають можливості виховуватися в біологічній родині, держава законодавчо гарантує право на сімейне виховання шляхом розвитку сімейних форм їх влаштування.

Сімейним кодексом України, Законами України «Про охорону дитинства», «Про забезпечення організаційно – правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» пріоритетом влаштування дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, визначено саме сімейне виховання, а основними його формами – усиновлення, оформлення опіки (піклування), влаштування у прийомну сім’ю, до дитячого будинку сімейного типу.

Фахівці із соціальної роботи Печенізького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провели в організаціях, підприємствах, педагогічних колективах та установах Печенізького району 19 заходів, спрямованих на популяризацію сімейних форм виховання, якими охопили 284 учасника. Були проведені бесіди на теми: «Прийомна сім’я та шляхи її створення», «Прийомна сім’я: подаруй сироті дитинство», «Сімейні форми виховання дітей – сиріт та дітей , позбавлених батьківського піклування», «Візьми дитину у родину». В ході зустрічей були висвітлені причини соціального сирітства; прийомна сім’я та дитячий будинок сімейного типу як соціальні інститути сімейного виховання дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; етапи створення та забезпечення функціонування прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.

DSCN0438

DSCN0436

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.