Харківський обласний соціальний центр матері та дитини

26 вересня  2018  року Харківським обласним центром соціальних служб для сім’ї дітей та молоді здійснено виїзд Мобільно-консультаційного пункту до м. Люботин, в рамках якого, було відвідано мешканців Харківського обласного соціального центру матері та дитини, а саме матерів, які тимчасово проживають там разом зі своїми маленькими дітками.

Метою виїзду було надати жінкам, які потрапили у складні життєві обставини, інформаційні, психологічні, соціально-педагогічні послуги та консультації з питань підготовки до самостійного життя, соціальної адаптації. Матерям було надано психологічну допомогу стосовно запобіганню виникнення негативних емоційних станів та позитивної  адаптації в умовах проживання на території центру.

Одинокі матері, які мають маленьких діточок отримали поради щодо планування сімейного життя, встановлення відносин між батьком дитини та матір’ю.

Працівниками Харківського ОЦСССДМ надано консультації щодо планування сімейного життя, формування навичок догляду за дитиною, вікових особливостей виховання дітей.  Обговорено умови перебування в Харківському обласному соціальному центрі матері та дитини.  Особливо болючою завжди  є соціально-економічна проблема, а саме відсутність житла та вміння планувати особистий бюджет та бюджет сім’ї, а також відсутність необхідних документів для отримання пільг мешканкам центру як одиноким та малозабезпеченим матерям.

З мешканками центру розглянуто проблеми збереження здоров’я та вплив на нього шкідливих звичок. Проведена профілактична бесіда щодо тютюнопаління та вживання алкоголю.

Мешканкам центру надано методичні поради щодо розвитку різнобічних інтересів  і організації  дозвілля, формуванню навичок господинь у домі та вміння вести домашнє господарство, сімейний бюджет, вміти раціонально використовувати будь-яку допомогу, будь то у натуральній формі чи грошовій.

Харківським обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснено чимало заходів із формування у суспільства певних уявлень про соціальні проблеми жінок, які потрапили у складні життєві обставини, але нажаль сьогодні не меншає матерів, які потрапляють у скрутне становище разом з новонародженими дітками. Добре, коли є місце, в якому можна прожити хоча б до того часу поки твоїй дитині не виповниться 18 місяців…

P80926-140111[1] (2)