Міні-тренінг з профілактики булінгу

Черговий захід з профілактики та попередження випадків булінгу пройшов у Харківському педагогічному ліцеї №4, який знаходиться на території Київського району міста.
Сьогодні булінг є досить популярним поняттям, але далеко не всі розуміють його аспекти відповідальності та ознаки для виявлення. Останнім часом це негативне явище стало дедалі частіше траплятися серед школярів, що на думку спеціалістів, пов’язано із набуттям популярності насильницької моделі поведінки. Так, згідно оприлюдненим даним Українського інституту дослідження екстремізму із проявами булінгу в нашій країні стикаються вісім із десяти дітей.
Тематичний захід проходив у форматі міні-тренінгу, який провели головний спеціаліст Комітету у справах сім’ї, молоді та спорту по Київському району і провідний психолог Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району міста Харкова. Головною його метою став розгляд питання соціального захисту дітей, попередження та протидії жорстокого поводження з ними.
У міні-тренінгу взяли участь соціальні педагоги та психологи навчальних закладів Київського району, які позмагалися між собою у тематичній вікторині з метою актуалізації знань про булінг. Вся аудиторія розділилася на дві команди – психологів та педагогів-організаторів. Тренери кріпили на розділений навпіл ватман стікери з питаннями та відповідями, а також указували бали за правильні відповіді. Учасники заходу відповідали на питання щодо юридичного аспекту поняття булінгу та алгоритму дій у разі його виявлення. Всього вони відповіли на тринадцять питань, де за кожну максимально правильну відповідь одна із команд отримувала два бали, а за частково правильну – один бал.
В практичній частині міні-тренінгу було розібрано уявний приклад випадку булінгу, завдяки чому учасники вікторини програли в ролях відповідну ситуацію та склали алгоритм дій. Закінчився міні-тренінг зворотнім зв’язком від його учасників.
1

2

3

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.