Не стань жертвою торгівлі людьми!

30 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми,  що був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році.

Боротьба з торгівлею людьми визначена одним з пріоритетних напрямів діяльності Уряду України у сфері захисту прав людини.

Верховна Рада України 20 вересня 2011 року ухвалила Закон України «Про протидію торгівлі людьми», в якому визначено основні напрями реалізації державної політики, спрямованої на протидію торгівлі людьми. Торгівля людьми карається законом України за статтею 149 Кримінального кодексу України.

В сьогоднішніх умовах Україна є не тільки країною постачання або транзиту жертв торгівлі людьми, а й країною призначення з високими ризиками внутрішньої експлуатації.  Воєнний конфлікт на Сході України, як і в аналогічних ситуаціях в інших країнах, сприяє поширенню торгівлі людьми в різних її формах. Складне матеріальне становище громадян спонукає їх до пошуків заробітку за межами України, де в міру своєї необізнаності вони можуть стати жертвами торгівлі людьми.

Постраждалими від цього злочину можуть стати і чоловіки, і жінки, і діти, які потерпають від його різноманітних форм. Складна економічна ситуація в країні, високий рівень безробіття, недосконалість законодавства та правова необізнаність громадян є основними умовами, що сприяють цьому явищу.

З метою підвищення інформованості, запобігання і упередження випадків торгівлі людьми та з нагоди Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми, фахівці із соціальної роботи Краснокутського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, на базі гуртожитку Краснокутського професійного аграрного ліцею, провели з учнями ліцею інформаційно-просвітницький лекторій.

По закінченню лекції було розповсюджено друковану продукцію відповідного інформаційного змісту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.