Обласна нарада директорів районних, міських, районних у м. Харкові ЦСССДМ

12 липня 2018 року Харківським обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді під головуванням директора Хватинець Олени Олексіївни було проведено нараду директорів районних, міських, районних у м. Харкові ЦСССДМ та закладів соціального обслуговування.

Під час наради було обговорено питання стану здійснення  соціальної роботи з різними категоріями сімей, дітей та молоді у І півріччі 2018 року. Заступником директора Варцабюк Н.І. було проведено аналітику соціальної роботи  з різними категоріями отримувачів соціальних послуг, здійснено порівняння з минулими роками. Директор Харківського ОЦСССДМ зосередила увагу на проведенні роботи щодо раннього виявлення сімей, в яких може виникнути ризик соціального сирітства та які можуть потрапити у складні життєві ситуації. Також було приділено увагу питанню забезпечення надання соціальних послуг вразливим категоріям населення, зокрема учасникам АТО та членам сімей загиблих, з числа внутрішньо переміщених осіб, постраждалих від торгівлі людьми, а також тим, які мають проблеми із законом. Обговорено питання неухильного дотримання норм чинного законодавства та виконання державних стандартів соціальних послуг.

Особливу увагу на нараді було приділено  забезпеченню ефективності здійснення місцевими ЦСССДМ соціального супроводу сімей, у яких виховуються діти-сиріти і діти, позбавлені батьківського піклування. Методистом вищої категорії відділу методичного забезпечення соціальної роботи Харківського ОЦСССДМ Машталь І.В. було проаналізовано показники соціального супроводження прийомних сімей та будинків сімейного типу, а також веденню ділової документації з даного напрямку соціальної роботи.

Директором Харківського ОЦСССДМ Хватинець О.О. на захід були запрошені представники служби у справах дітей Харківської обласної державної адміністрації. Харківським ОЦСССДМ  ініційовано напрацювання спільного дієвого механізму взаємодії місцевих центрів із службами у справах дітей щодо створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, зосереджено увагу на продовженні роботи міждисциплінарних команд                         з підтримки та допомоги функціонуючим ПС та ДБСТ.  Начальник ССД ХОДА Шевченко О.В. та головний спеціаліст Баркова М.О. розглянули питання кількості функціонуючих ПС та ДБСТ в Харківському регіоні,  також якості та ефективності інформаційної кампанії щодо розвитку сімейних форм виховання в умовах реформування системи інституційного догляду та виховання дітей. Обговорено соціальну послугу патронату над дитиною,що на даний час є також пріоритетним напрямком роботи з питань соціального захисту дітей, які виховуються в сім’ях, що опинилися у складних життєвих обставинах. Також було згадано про проведені  спільні інформаційно-просвітницькі заходи щодо популяризації соціальної послуги патронату над дитиною, пошуку кандидатів у патронатні вихователі та їх помічників.

 

Результатом наради стало протокольне рішення, прийняте учасниками обласної наради, в якому зазначено, що виховання та розвиток дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, може здійснюватись за умови  сімейного виховання дитини, тобто перебування дитини в  родинному колі, а місцеві ЦСССДМ та ССД повинні допомагати, всебічно сприяти та підтримувати громадян, які почули представників Центрів та служб у справах дітей та виявили бажання виховувати в своїй родині ще одного маленького громадянина України.

3cgaf3Dzc7c a2lNypCqjAk Q4g0MwACLZM