Підтримка дітей і батьків в альтернативних формах сімейного виховання

В Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова відбулася чергова зустріч групи самопомочі «Успішний я – успішна моя дитина», в якій прийняли участь батьки-вихователі, опікуни, піклувальники, а також потенційні батьки-вихователі, які хочуть створити Дитячий будинок сімейного типу.

Головною темою для обговорення цього разу стало створення системи підтримки дітей і батьків в альтернативних формах сімейного виховання. Під час зустрічі присутні обговорили цілу низку актуальних питань, які стосуються навчання, виховання та всебічного розвитку дітей, а саме:

– шкідливі звички дитини: як запобігти та своєчасно відреагувати? Послуги благодійних фондів та організацій

– зовнішнє незалежне оцінювання 2019: вимоги, виклики та рекомендації

–  як виховати соціально-активну та соціально-відповідальну дитину?

– участь батьків та дітей-вихованців у соціальних проектах

– розвиток творчих здібностей та талантів дітей, відвідування гуртків та секцій у позашкільних закладах.

– участь дітей-вихованців в обласному конкурсі «Охорона праці очима дітей».

Також учасники заходу ознайомилися з підготовкою річного звіту про умови утримання та виховання дітей в альтернативних формах сімейного виховання згідно вимог чинного законодавства України.

Представники благодійного фонду «Благо» поділилися з присутніми практичним досвідом щодо проведення профілактичної допомоги з попередження вживання наркотичних речовин та захисту прав дітей.

Обговорення нових літературних творів, присвячених дітям – одна із улюблених традицій групи самопомочі. І остання зустріч її учасників не стала виключенням. Цього разу вони обговорили книгу Анни Гавальда «35 кіло надії», в якій досить наглядно висвітлюються проблеми вибору життєвого шляху, взаємовідносин у родині, почуття кохання та ін. Одним із ключових питань даної книги є проблема навчання в школі дітей з особливими потребами, обговоренню якої присутні також присвятили достатньо уваги.

В роботі групи самопомочі взяли участь і студенти Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди, майбутні соціальні працівники, які на даний час проходять практику на базі Харківського обласного благодійного фонду «Соціальна служба допомога».

Група самопомочі «Успішний я – успішна моя дитина» працює в рамках проекту DARE (Мріяти. Досягати. Усвідомлювати. Виражати) на базі ХОБФ «Соціальна служба допомоги», в якому приймають участь три країни – Україна, Румунія та Молдова.

Зустрічі групи самопомочі в Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова проходять кожного щомісяця, на які запрошуються учасники з усіх районів Харківської області.

35

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.