Працюємо у команді (міській круглий стіл «Стратегія взаємодії щодо запобігання та протидії домашньому насильству»)

Проблема домашнього насильства – це проблема не окремо взятої родини, а проблема суспільна, проблема всієї громади. Насильство є однією з форм порушення прав людини, веде до руйнування базової основи суспільства – сім’ї, породжує дитячу бездоглядність, є однією з причин поширення соціального сирітства.

Сьогодні, проблема домашнього насильства не тільки не втратила свою суспільну значимість, а стала більш актуальною і гострою. Про це свідчить те, що за останній час, активно вносилися зміни у законодавство,  з січня 2018 року вступив в силу Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та ряд постанов Кабінету Міністрів України. Всі ці документи об’єднані єдиною концепцію – реалізація комплексного, інтегрованого підходу у вирішенні проблем домашнього насилля та забезпечення ефективної практичної реалізації прав постраждалих від домашнього насильства. У березні 2019 року, на підставі розпорядження міського голови, у м. Чугуєві створено Міждисциплінарну команду з надання соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

27 листопада 2019 року в межах Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», під головуванням начальника управління соціального захисту населення О.КУРИЛЕНКО, відбувся міський круглий стіл за темою: «Стратегія взаємодії щодо запобігання та протидії домашньому насильству». Члени міждисциплінарної команди, представники управління соціального захисту населення, Чугуївського міського ЦСССДМ, управління освіти, Чугуївського відділу поліції, прокуратури, медицини, Чугуївської МРВ Державної установи «Центр пробації», Служби у справах дітей, та Чугуївської радіокомпанії у загальній дискусії обговорили актуальні питання взаємодії та прийняли резолюцію, спрямовану на поліпшення роботи з профілактики домашнього насильства у місті.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.