Профілактика сімейного насильства

Сімейне насильство – одна із найбільш гострих, болючих та обговорюваних тем у сучасному суспільстві, яка потребує постійної уваги профільних спеціалістів.

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району міста Харкова вже вкотре долучився до профілактичних заходів, направлених на попередження та пошук найбільш ефективних варіантів виходу із кризової ситуації у родині.

У актовому залі Центру пройшов тренінг на тему «Профілактика сімейного насильства», в якому взяли участь провідний психолог державної установи та студенти третього курсу Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут», які в майбутньому стануть професійними психологами.

Під час проведення заходу студенти-третьокурсники отримали змогу не лише почути корисну та необхідну теорію, а й проявити свої знання та навички на практиці. Спочатку присутні обговорили декілька важливих питань, що стосуються зазначеної теми, а потім провели творче заняття.

Зокрема, студенти дізналися про види та форми сімейного насильства, передвісники його виникнення, що включає в себе поняття «колесо насильства» та ін. Також провідний психолог Центру разом зі студентами з’ясували різновиди діагностичних методів роботи із жертвами сімейного насильства, а особливо з дітьми та визначили способи емоційної стабілізації людей, які в різний період свого життя потрапляли у таку ситуацію.

Студенти-практиканти також з’ясували специфіку роботи Харківського Телефону Довіри «Нить Ариадны», який вже багато років працює на базі ЦСССДМ. Потім вони познайомилися із метафоричними картами, як одним із ефективних методів роботи з усіма учасниками конфлікту. Після короткого екскурсу в історію їх виникнення та особливості використання для вирішення різних психологічних питань, вони спробували їхню дію на практиці.

Кожен студент взяв із загальної колоди по шість карт на свій смак, три із яких найбільшим чином виражали травмуючу ситуацію із їхнього власного минулого, а інша половина – ресурсний потенціал, який вони використали для виходу із кризи. Майбутні психологи із задоволенням долучилися до практичної частини тренінгу та взяли активну участь у обговоренні. Вони вільно висловлювали свої думки і асоціації, пропонували максимально комфортні та суспільно прийнятні варіанти виходу із ситуації домашнього насильства.

На думку провідного психолога Центру Олени Нурєєвої, використання метафоричних карт допомагає на першому етапі налагодити хоча б якийсь контакт з постраждалим від сімейного насильства для подальшої роботи з вирішення болючого питання.

 

1 2 4 5