Протидії домашньому насильству та насильства за ознакою статі

Нововодолазький районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді продовжує проведення заходів стосовно запобіганню, протидії домашньому насильству та насильства за ознакою статі й стосовно прав та свобод дітей.

Спільно із спеціалістом ССД, працівником поліції були проведені батьківські збори  в КЗ “Нововодолазькому санаторному навчально-виховному комплексі” Харківської обласної ради.

Запрошені суб’єкти з соціальної роботи провели профілактичну роботу стосовно попередження булінгу, попередження насильства в сім’ях та інформували щодо наслідків ухилення батьків від виконання батьківських обов’язків, що є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом.

Жорстоке поводження та зловживання дітьми в родині визначається сьогодні як головна причина дитячого травматизму та смертності в усьому світі.

Як правило, насильство стосується найвразливіших членів родини, а отже категорією, яка найбільш потерпає від сімейного насильства  стають діти.

Особливість ситуації полягає в тому, що до недавнього часу проблема насильства щодо дітей була прихованою, її нібито не існувало. Зрозуміло, що діти можуть стати жертвами насильства вдома, в школі, на вулиці, але статистичні дані свідчать, що саме сімейне насильство є найбільш значущим негативним фактором, який впливає на зростання соціального сирітства, бездоглядності, безпритульності та злочинності неповнолітніх в мирний час.

Дитині легко заподіяти шкоду. Вона дуже вразлива, що пояснюється її фізичною, психічною та соціальною незрілістю, а також залежним (підлеглим) становищем по відношенню до дорослих – батьків, піклувальників. Насильство з боку батьків – це багатобічне явище, яке проявляється у вигляді нанесення дитині тілесних ушкоджень, створення та підтримки економічної залежності, морально-психологічного тиску, примушення до вживання алкоголю та наркотиків, а також до сексуальних контактів (в тому числі до проституції та порнографічних дій).

 Давно вже досліджено, що дитина відтворює в майбутньому ту модель поведінки, з якою вона має справу у дитинстві. Фізичне насильство потім стає нормою у житті.

Батькам було запропоновано переглянути відеолекторій на тему: «Я отримала сьогодні квіти» та зробити певні висновки щодо недопущення випадків насилля. Соціальною роботою охоплено:78 батьків.

Було розповсюджено листівки: «Досить терпіти насилля!», «Насильство – це сміття, яке треба виносити з дому! », «Розірви коло» та буклети: «Ми Вам допоможемо!».