Психологічна підтримка для дітей та підлітків, які пережили втрату

На базі Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова пройшов черговий семінар для практичних психологів.

Головною темою заходу стала «Восьмикрокова програма ведення груп психологічної підтримки для дітей та підлітків, які втратили близьких людей». Семінар об’єднав між собою фахівців з міста Харкова та Харківської області, залучивши до обговорення спеціалістів, які мають практичний досвід роботи з втратою і вже проводять або планують у майбутньому проводити групи підтримки за Восьмикроковою програмою.

Протягом останніх трьох років Центр по роботі з втратою «Родинне Коло Харківщини» є партнером норвезького Центру по роботі з важкими втратами університетської лікарні Акерсгус. Завдяки цьому партнерству були перекладені, адаптовані та видані Методичні посібники для груп підтримки дорослих, які втратили близьких людей і для груп підтримки дітей і підлітків.

Методична програма, описана у Посібнику, складається із восьми зустрічей із періодичністю 3 – 4 тижні. Існують окремі програми для чотирьох вікових груп дітей та підлітків, а також дорослих, які переживають різні види втрат. Для батьків, які втратили дітей (окремо для батьків, які втратили дітей під час вагітності та пологів), для тих, хто втратив супутника життя, брата чи сестру.

Семінар «Восьмикрокова програма ведення груп психологічної підтримки для дітей та підлітків, які втратили близьких людей» провела сертифікований тренер соціального проекту «Родинне Коло Харківщини» Вікторія Волосник. Реалізацію даного проекту в Україні підтримують Міністерство охорони здоров’я та Міністерство закордонних справ Норвегії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.