Рівний- рівному

       Лозівський міський центр соціальних служб для сімʼї, дітей та молоді, діючи відповідно до Положення, надає соціальну підтримку сім’ям, дітям та  молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги. Метою надання допомоги є усунення причин та умов, які заважають родині подолати складну життєву ситуацію, попередження вилучення дітей із біологічних сімей, створення сприятливих умов та потенціалу для самостійного розв’язання проблем, що можуть виникнути.

       Ефективною формою профілактичної  роботи є групи взаємодопомоги сімей, які мають спільні соціальні проблеми. На своїх засідання учасники групи діляться набутим досвідом, як негативним, так і позитивним, навчають один одного вирішувати проблеми за принципом «рівний-рівному». У результаті батьки усвідомлюють свої помилки, навчаються конструктивним формам спілкування, приходять до усвідомлення головної причини кризи та знаходять шляхи її подолання.

     Така «групова сімейна нарада» відбулась у Центрі 6 вересня 2019 року. Ми намагались створити невимушену атмосферу для учасників групи, застосували одну з ефективних форм сімейної терапії – сумісне обговорення проблем. На початку роботи учасники групи були закриті та скуті. Вони прийшли  на  чергову лекцію та очікували від нас нотацій та повчань, а, натомість, отримали жваве обговорення сімейних негараздів. До проведення заходу ми залучили працівника центру зайнятості та лікаря-нарколога, оскільки передбачили основні питання, що можуть виникнути під час обговорення. Жінки отримали індивідуальні консультації фахівців, самі  визначили  свої  проблеми та навчились відкрито про них говорити.

        Це – початок! Далі – визначення шляхів вирішення проблем, що існують та тяжка робота по їх усуненню. Ми пройдемо шлях подолання кризи разом та сподіваємося та позитивні результати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *