Робоча зустріч спеціалістів

24.04.2019р. відбулася робоча зустріч спеціалістів Нововодолазького РЦСССДМ з заступником начальника управління праці соціального захисту населення та спеціалістами УПСЗН стосовно питання соціальної підтримки найбільш вразливих верств населення і ознайомлення фахівців зі змінами у законодавстві щодо соціальних виплат сім’ям з дітьми.
Система соціальної допомоги має за мету підтримати вразливі групи населення, зокрема жінок в період вагітності і пологів, при народженні і усиновленні дитини, малозабезпечені сім’ї та одиноких батьків, сім’ї, які виховують дітей до 18 років та інші вразливі категорії.
Державна підтримка сімей розподіляється на універсальні (гарантовані) соціальні виплати на які мають право всі громадяни України, іноземці, особи без громадянства, які постійно проживають на території України, а також особи, визнані в Україні біженцями або особи, які потребують додаткового захисту і адресні допомоги малозабезпеченим сім’ям, що надаються з урахуванням сукупного доходу сім’ї, майнового стану та відповідного статусу.
Сім’ї, в яких народжуються діти, потребують додаткової підтримки від держави, оскільки несуть додаткові витрати на створення належних умов утримання та виховання дитини, а також з огляду на те, що один з батьків втрачає можливість отримання доходу в зв’язку з необхідністю догляду за дитиною.
Право на отримання допомоги при народженні дитини в Україні мають всі батьки. Це право не обмежується ні видом діяльності, ні наявністю або відсутністю місця роботи. Допомога надається як громадянам України, так і іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України.
Допомога надається для створення належних умов для утримання дитини протягом перших трьох років його життя і виплачується одному з батьків по частинах.
Допомога при народженні дитини є цільовою і контроль за її використанням покладена на працівників районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді .
Існують такі варіанти звернення за призначенням допомоги при народженні дитини:
– особисте відвідування органу соціального захисту населення за місцем проживання клієнта;
– заповнення клієнтом електронної заяви та її подача через мережу інтернет.
З метою забезпечення соціального захисту сімей з дітьми та підтримки розвитку відповідального батьківства Урядом України введено з 1 вересня 2018 надання батькам при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «Вaby box».
Набір включає комплект необхідних речей для новонароджених дітей, а також інформаційні матеріали, які допоможуть батькам в питаннях кращого догляду за дитиною.
Дитина з перших днів життя має отримати все необхідне, незалежно від регіону проживання або рівня матеріальної забезпеченості батьків.
Пакет малюка є безповоротною адресною соціальною допомогою і видається на кожну народжену дитину.
Крім того, з 1 січня 2019р. вводиться нова програма допомоги батькам по догляду за дитиною до трьох років «Муніципальна няня».
Кожна сім’я зможе отримати часткову компенсацію витрат на оплату послуг няні, яка доглядає за дитиною до 3 років. Єдина умова – няня повинна бути працевлаштована офіційно. Щомісячна компенсація буде надаватися в розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років.
Також з 1 січня 2019 введено новий вид допомоги для осіб, які доглядають за хворими дітьми. До встановлення таким дітям інвалідності надаватиметься вказана допомога на кожного тяжкохворого дитини в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
За одного з батьків, який доглядає за хворою дитиною, держава буде сплачувати також соціальні внески для зарахування періоду здійснення догляду до страхового стажу для отримання пенсії.
Також держава не залишає без уваги сім’ї опікунів, піклувальників, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.
Для сімей з дітьми, які потребують додаткової підтримки на принципах адресності введена програма надання соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям.
Допомога малозабезпеченим сім’ям призначається сім’ї в тому випадку, якщо її дохід є меншим гарантованого мінімуму для сім’ї.
З 1 квітня 2019 року в Україні збільшується допомога багатодітним сім’ям. Уряд виплачуватиме батькам на кожну третю і наступну дитину щомісяця 1 700 грн. Виплати здійснюватимуться до тих пір, поки дитині не виповниться 6 років.
Доплата стосується не лише тих, хто народив чи народить дитину цьогоріч. Кожна сім’я, яка має посвідчення багатодітної, має змогу з 1 квітня оформити додаткову допомогу на дитину.
У найближчих планах є спрощення доступу батьків з новонародженими дітьми до соціальних послуг та виплат шляхом впровадження єдиної заяви за принципом дев’яти послуг за однією заявою, що має суттєво зменшити час на отримання соціальної підтримки такими сім’ями.
Дана співбесіда була направлена з метою отримання інформації та рекомендацій спеціалістам Центру, які зможуть використовувати у роботі з клієнтами.

viber image 2019-04-24 , 16.14.55

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.