Сімейний патронат над дитиною

06 червня 2019 року на базі Куп’янського міськрайонного центру зайнятості спеціалістами Куп’янського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було проведено інформаційний захід для безробітної молоді.

З присутніми було проведено бесіду «Сімейний патронат для дитини. Коротко про головне». На жаль, в нашій країні збільшилися випадки вилучення дитини із сім’ї, позбавлення її батьківського піклування та сирітства, внаслідок того, що батьки вели асоціальний спосіб життя. Взагалі, долею таких дітей опікуються державні установи, благодійні організації і ті хто збирається взяти дитину в сім’ю. На щастя, останніх стає все більше.

В нашій країні до існуючих форм сімейного виховання додалася і ще одна – патронат над дитиною. Патронат над дитиною-це комплексна послуга що, передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини  в сім’ї патронатного вихователя на період подолання складних життєвих обставин дитиною, її батьками або особами, які їх замінюють. Патронат – це «швидка сімейна допомога» дитині і її родині. Можливість дитини незалежно від статусу, віку та термінів перебування рости в люблячій родині, а не в дитячому будинку. У подібних випадках дитина, має можливість пожити «в гостях», що рятує її від важкої психологічної травми.

Найголовніше – це чітке усвідомлення власної мотивації, чесність з самім собою у питанні: чому я хочу цім займатися. Якщо бажання іде від серця, то все інше можна вирішити: допомогу отримати від фахівців і оточення, знання здобути на тренінгах.

Присутніми було запропоновано перегляд відеофільму «Патронат» про перевагу патронату над дитиною, як сімейної форми виховання. По закінченню заходу всі отримали буклети «Сімейний патронат для дитини».

За більш детальною інформацією звертатися до Куп’янського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: м. Куп’янськ, вул. Садова, 52, тел. (05742) 2 21 25.

Додаток до статті