Торгівля людьми – це допускати не можна!

       Торгівля людьми – це злочин, жертвами якого можуть стати чоловіки, жінки і діти як з метою примусової праці, так і сексуальної експлуатації.

    Нині у світі понад 21 мільйон людей є жертвами примусової праці. Чоловіки, жінки і діти потрапляють до рук торговців людьми, як у власних країнах, так і за кордоном. Існує чимало різноманітних видів експлуатації: усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях, використання в порнобізнесі, використання у військових конфліктах, залучення до злочинної діяльності, трансплантація чи насильницьке донорство, примус до заняття проституцією, рабство і ситуації, подібні до рабства, примусова праця, залучення в боргову кабалу. Страждають усі країни – і країна походження, транзиту, і країна призначення. зараз лідирує трудова експлуатація.У випадку експлуатації праці кінцевою метою торгівлі людьми є саме примусова праця. Про те, що праця є примусовою, може свідчити: використання людини, яка працює через погрозу застування насильства; невиплата винагороди за раніше виконану роботу; погроза видачі працівника-нелегала органам влади; обмеження свободи пересування; неповернення невідібраного паспорту або інші обставини.

     Жертвами сучасних работорговців стають люди не тільки з низьким освітнім рівнем – як свідчить статистика, потрапити в рабство може будь-хто, зокрема, серед постраждалих чимало людей з технічною та, навіть, вищою освітою.

        В умовах економічної кризи та збройного конфлікту ця ситуація розвинулась більше в нашій країні. Важка ситуація багатьох українців, зокрема, внутрішньо переміщених осіб, робить їх більш схильними приймати будь-які пропозиції працевлаштування.

        Поміж іншим, до трудової експлуатації на практиці відносять примусову консумацію та примусове залучення особи до жебрацтва, особливо дітей.

      Найпоширенішими злочинами щодо неповнолітніх українців є експлуатація в дитячій порностудії, схиляння до проституції, дитяча праця у сфері послуг та жебрацтво.

         Діти в силу свого віку є найменш захищеною та вразливою категорією громадян.

        Експлуатація охоплює широке коло ситуацій, пов’язаних з торгівлею людьми  і стосується як дітей, так і дорослих, працю яких можуть використовувати на будівництвах, у сільському господарстві, в приватних господарствах чи на тяжких низькооплачуваних роботах.

        Торгівля людьми вважається особливо тяжким злочином в Україні та багатьох інших країнах.

    З метою просвіти молодого покоління психологом КЗ «Зміївський РЦСССДМ» в дитячому оздоровчому таборі «Чайка»  в кінці червня 2019 року було проведено груповий захід на тему: «Торгівля людьми – це допускати не можна!» , за адресою: Зміївський район, с. Лиман, вул. Набережна, 2. При проведенні заходу було охоплено 50 осіб та розповсюджено 50 листівок.

      Акція просвіти населення спрямована на підняття рівня обізнаності населення щодо проблеми торгівлі людьми, поширення важливої інформації про цю проблему та небезпеку, яку вона становить.

         Сучасне рабство – це міжнародний злочин, який вражає усі нації, та впливає на людей усіх рівнів достатку!

         Істина полягає в тому, що без усвідомлення проблеми, її важко подолати.

All-focusТоргівлі людьми-нні!