Туберкульоз виліковний!

24.03.2014 р. о 16.00 біля ст.. м. «Спортивна» та стадіону «Металіст» відбулася вулична акція присвячена Всесвітньому дню боротьби з туберкульозом. Організатором акції виступив Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Комінтернівського району спільно з волонтерами Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Комінтернівського району. В акції взяли участь 10 волонтерів району, охоплено близько 350 осіб.

Туберкульоз – це інфекційне захворювання, що передається, переважно повітряно-крапельним шляхом, але можливе також зараження і аліментарним шляхом, тобто при вживанні в їжу інфікованих харчових продуктів, найчастіше молочних.

Метою заходу є бажання вплинути на знання, сприйняття та досвід щодо туберкульозу у різних груп населення, сприяти позитивним змінам у ставленні до свого здоров’я кожної людини.

Незважаючи на те, що туберкульоз виліковний, він щорічно забирає життя 2 мільйонів осіб у світі та продовжує залишатися «вбивцею № 1» серед усіх інфекційних захворювань. Близько 2 млрд. людей інфіковані- мікобактерією туберкульозу. До 2015 року близько 40 млн. людей можуть захворіти на туберкульоз і 8 млн. померти. Щорічно від туберкульозу вмирає більше 8тис. українців, з них понад 2 тисячі – від поєднаної інфекції туберкульоз-ВІЛ/СНІД.

Варто знати основні клінічні ознаки, які вказують на туберкульоз:

-       кашель тривалістю більше 2 тижнів;

-       підвищена температура тіла більше 7 днів;

-       задишка;

-       біль в грудній клітині;

-       поганий апетит;

-       постійне загальне недомагання;

-       безпричинне зниження ваги;

-       підвищена пітливість, особливо вночі;

-       кровохаркання.

При таких симптомах потрібно негайно звернутися до лікарів, які можуть своєчасно діагностувати хворобу і провести потрібну терапію.

Щоб уберегти себе від зараження туберкульозом, необхідно:

-       регулярно проходити флюорографічне обстеження.

-       проводити прибирання квартири і меблів вологим способом.

-       провітрювати приміщення.

-       завжди мити руки перед їжею.

-       не купувати м’ясо, молоко на стихійних ринках.

При ранньому виявленні захворювання і правильному лікуванні туберкульоз виліковний!