Туберкульоз виліковний!

24.03.2014 р. о 16.00 біля ст.. м. «Спортивна» та стадіону «Металіст» відбулася вулична акція присвячена Всесвітньому дню боротьби з туберкульозом. Організатором акції виступив Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Комінтернівського району спільно з волонтерами Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Комінтернівського району. В акції взяли участь 10 волонтерів району, охоплено близько 350 осіб.

Туберкульоз – це інфекційне захворювання, що передається, переважно повітряно-крапельним шляхом, але можливе також зараження і аліментарним шляхом, тобто при вживанні в їжу інфікованих харчових продуктів, найчастіше молочних.

Метою заходу є бажання вплинути на знання, сприйняття та досвід щодо туберкульозу у різних груп населення, сприяти позитивним змінам у ставленні до свого здоров’я кожної людини.

Незважаючи на те, що туберкульоз виліковний, він щорічно забирає життя 2 мільйонів осіб у світі та продовжує залишатися «вбивцею № 1» серед усіх інфекційних захворювань. Близько 2 млрд. людей інфіковані мікобактерією туберкульозу. До 2015 року близько 40 млн. людей можуть захворіти на туберкульоз і 8 млн. померти. Щорічно від туберкульозу вмирає більше 8тис. українців, з них понад 2 тисячі – від поєднаної інфекції туберкульоз-ВІЛ/СНІД.

Варто знати основні клінічні ознаки, які вказують на туберкульоз:

–       кашель тривалістю більше 2 тижнів;

–       підвищена температура тіла більше 7 днів;

–       задишка;

–       біль в грудній клітині;

–       поганий апетит;

–       постійне загальне недомагання;

–       безпричинне зниження ваги;

–       підвищена пітливість, особливо вночі;

–       кровохаркання.

При таких симптомах потрібно негайно звернутися до лікарів, які можуть своєчасно діагностувати хворобу і провести потрібну терапію.

Щоб уберегти себе від зараження туберкульозом, необхідно:

–       регулярно проходити флюорографічне обстеження.

–       проводити прибирання квартири і меблів вологим способом.

–       провітрювати приміщення.

–       завжди мити руки перед їжею.

–       не купувати м’ясо, молоко на стихійних ринках.

При ранньому виявленні захворювання і правильному лікуванні туберкульоз виліковний!

One thought on “Туберкульоз виліковний!

  1. I’m commenting to let you be aware of of the awesome discovery my child developed browsing the blog. She came to find a good number of details, including how it is like to have a great coaching character to get a number of people clearly completely grasp a number of advanced issues. You actually did more than her desires. I appreciate you for churning out such effective, dependable, edifying and cool guidance on that topic to Emily.

Залишити відповідь