Тиждень планування сім’ї

Щорічно, у період з 17 по 23 травня, в межах Всеукраїнського Тижня планування сім’ї Чугуївським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді разом із медичним фахівцями акушерсько-гінекологічних кабінетів лікувально-діагностичного відділення №1 КНП «Чугуївська центральна районна лікарня ім. М.І. Кононенка» проводяться спільні заходи. Мета цих заходів – привернути увагу молоді щодо обговорення актуальних питань значимості збереження власного здоров’я та народження здорових дітей, пропаганда здорового способу життя, збагачення молоді знаннями та практичними навичками. Медичні та соціальні фахівці проводять з молоддю профілактичні бесіди, розповсюджують інформаційні матеріали, демонструють пізнавальні відеоролики, наводять наглядні приклади, діляться досвідом, який надає можливість присутнім зрозуміти, що збереження репродуктивного здоров’я включає в себе поліпшення особистого життя та міжособистісних відносин загалом.

У перекладі слово «репродукція» означає відтворення. Репродуктивне здоров’я передбачає благополуччя щодо відтворення потомства і продовження людського роду. Воно безпосередньо впливає на гармонію сімейних відносин. Його збереження – завдання і жінки, і чоловіка, оскільки батьки майбутньої дитини повинні бути здоровими. Для збереження репродуктивного здоров’я, кожній людині необхідно прищеплювати правила, які стосуються контрацепції, відповідального підходу до планування сім’ї та продовження роду, надавати перевагу корисним звичкам та заздалегідь  планувати особисте життя. Формування практики здорової поведінки – це найважливіший старт особистого життя молодої людини.

Цього року, у зв’язку із введеним в країні карантином, масові заходи в межах Всеукраїнського Тижня планування сім’ї не проводяться, але питання збереження власного репродуктивного здоров’я та планування сім’ї серед молоді завжди залишається актуальним.