Відеолекторій до Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми

До Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми директор Куп’янського РЦСССДМ, Білякова Інна Тимофіївна, провела бесіду з питань профілактики та протидії торгівлі людьми та нелегальної трудової міграції
Торгівля людьми – здійснення заходів з метою експлуатації, вербування, перевезення, передачу, приховування або удержання людей шляхом загрози силою або її застосування, або інших форм примусу, викрадення, шахрайства, обману, зловживання владою, або уразливості положення, або шляхом підкупу у вигляді платежів для одержання згоди особи, яка контролює іншу особу.
До уваги молоді був представлений відеоролик «Людина – не товар!», проведена дискусія щодо міркувань побаченого та становлень відповідних висновків, висловлені цікаві думки. В дискусії підняте питання причини потрапляння людей у рабство, як розрізнити ситуації, які вказують на торгівлю людьми, за яким принципом держава проводить захист постраждалих від торгівлі, які служби надають соціальну підтримку та яка роль центру соціальних служб в цьому. Наголошено, що за оцінками Організації об’єднаних націй, проблема транснаціональної злочинності, пов’язаної з торгівлею людьми, має глобальний характер і стоїть на третьому місці після торгівлі зброєю та наркотиками. Складна економічна ситуація в Україні, високий рівень безробіття та низька якість життя населення і далі змушують громадян шукати роботу за кордоном. Як свідчить практика, найуразливішою категорією людей, які страждають від цього злочину, є жінки та діти. Найпоширенішими злочинами такого роду для України є сексуальна експлуатація, насильство, використання праці дітей. За даними Міжнародної організації з міграції, в Україні зростає кількість жертв трудової експлуатації. У Харківській області до 2009 року майже всі випадки торгівлі людьми були пов’язані із сексуальною експлуатацією, проте на сьогодні також зростає кількість випадків трудової експлуатації. Випадки торгівлі дітьми складають понад 10% загальної кількості випадків, і цей відсоток постійно збільшується. Також було підняте питання проблем насильства, його попередження, подолання та захист прав кожної людини. Звернена увага на насильство щодо жінок та дітей, що це є порушенням фундаментальних прав людини, включаючи право на фізичну та психологічну недоторканість, право на життя та право на рівність жінок та чоловіків. Наголошено, що будь-який прояв насильства призводить до деструкції особистості.
Безробітній молоді були надані деякі поради щодо виховання своїх дітей та теплих відносин у родині.  Під час проведення даного заходу розповсюджено інформаційно-просвітницьку літературу та інші роздаткові матеріали.

Куп'янський РЦ додаток Куп'янський РЦ додаток до статті