Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Ось і у Близнюківському районі дана акція стартувала 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством.

Основними завданнями акції є:

– привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;

– активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;

– проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім’ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення  щодо нетерпимого ставлення до насильства.

Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

25 листопада

Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок

1 грудня

Всесвітній  день боротьби зі СНІДом

2 грудня

Міжнародний день боротьби з рабством

3 грудня

Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

5 грудня

Міжнародний день волонтера

6 грудня

Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі

9 грудня

Міжнародний день боротьби з корупцією

10 грудня

Міжнародний день прав людини

Згідно розробленого  плану заходів, 28 листопада, за участю представників центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей, відділу освіти, бюро безоплатної правової допомоги для учнів Бурбулатівської ЗОШ I-IIIст. проведено годину спілкування на тему: «Світ без насильства». Також, окремо з педагогічним колективом проведено інформаційну бесіду з метою підвищення обізнаності з питань попередження насильства в сім’ї, жорсткого поводження з дітьми.

Усі присутні взяли активну участь в обговорені теми, що безумовно сприяє покращенню роботи у даному напрямку. В ході обговорення учасники бесіди дійшли згоди, що з метою попередження проявів насилля в сім’ях слід проводити спільні наради.

Попередження насильства сім’ї актуальне не тільки на загальнодержавному рівні, але й на місцевому рівні для забезпечення умов, в яких більшість потерпілих від насильства мали б доступ до якісних послуг, сприяючи поширенню ідеї «нульової» терпимості до насильства в суспільстві.

dav
dav
dav
dav

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.